Ambalaj Sektörü ERP Çözümleri

caniasERP esnekliği ile ambalaj sektörüne özel süreçler olan film üretimi, baskılı / baskısız ambalaj üretimi, rotogravür baskı silindiri üretimi ve işleme proseslerinde tüm süreçlerin etkin olarak yönetilebilmesine olanak sağlamaktadır.

Baskı ve Üretim İşlerinizi Doğru İdare Edin

Üretim aşamasında karşılaşılan onlarca işlemler bulunmaktadır. Özellikle baskılı ambalajların üretimi fazlasıyla karmaşık süreçlerden geçmektedir. Plastik, kağıt, metal gibi bir çok malzeme üzerine yapılan baskılarda makineler, baskı kalıpları, ham maddeler gibi birden fazla üretim aşamaları mevcut. caniasERP Ambalaj Sektörü Çözümleri sizi tüm bu karmaşık süreçlerden kurtarıyor. İşinizi ve üretiminizi rahatça idare edebilmenizi sağlayan caniasERP Ambalaj Sektörü Çözümleri ile karmaşık süreçlerden kurtulun.

Çözümler

Ambalaj Sektöründe baskılı / baskısız ambalaj uygulamalarında, bu temel süreçlere ilave olarak aşağıdaki sektörel çözümler ön plana çıkmaktadır.

Ambalaj sektöründe üretilecek olan ürünlerin yapısı, baskı tipi, baskı yönü, renk bilgileri, silindir bilgileri gibi çeşitli teknik bilgilerinin satış sürecinden sevkiyat sürecine kadar takip edilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ürünlerin hem dizayn hem de teknik bilgilerinde müşteri veya grafik ekibince yapılan değişiklikleri izlemek için oldukça önemlidir. Ayrıca bu bilgilerin sistemde oluşturulmasında departmanlar arası iş süreçlerinin takibi de oldukça önem taşınır. caniasERP ile tüm bu süreçlerde farklı ürün grupları için farklı UBF detayları ile bu bilgileri takip etmek, revizyonlarını izlemek ve departmanlar arası veri akış entegrasyonunu sağlamak mümkündür.

Baskılı Ambalaj üretiminde en önemli bileşenlerden birisi de baskının yapılmasını sağlayan silindir ve klişelerdir. Rotogravür baskı silindirlerinin yeni üretim aşamasında temini, baskı öncesi ve sonrasında yapılan incelemelerle ortaya çıkan vuruk ya da ek bakır, krom, nikel ihtiyacı gibi silindirin yeniden işlenmesini gerektiren durumlar, milleme statüleri gibi tüm süreçler caniasERP ile kontrol altına alınmaktadır.

Ürünün üretimi esnasında kullanılacak silindirlerin pantone, renk sırası, iğne açısı, fotosel açıklığı gibi tüm bilgileri de sistem üzerinden takip edilebilmektedir. Böylelikle sicil numarası bilinen bir silindirin ne zaman ve hangi ürün için üretildiği, ne zaman vuruk oluştuğu, ne zaman ek bakır işleminden geçtiği gibi tüm geçmişi izlenebilmektedir.

caniasERP ile bir ürüne ilişkin ürün bileşenlerinin kullanım miktarları filmler için yoğunluk, solvent, mürekkep, tutkal gibi sıvı maddeler için yoğunluk ve katı madde oranı değerlerine göre hesaplanabilmektedir. Ayrıca makine hızı ve metraj gibi bilgilere bağlı olarak ürünün üretim süresi de hesaplanabilmektedir.

Ürün bileşenlerinin ürün bazındaki tüm muadilleri sistemde takip edilebilmekte ve üretim esnasında olası malzeme değişikliklerine imkan vermektedir.

caniasERP ile ürünlerin üretiminde geçtiği tüm operasyon alternatiflerine bağlı olarak dizilimler belirlenmektedir. Bir ürün için dizilim örneği verelim; Baskı » 1.laminasyon » 2.Laminasyon » Dilme » Paketleme Bu analiz sayesinde firmanın tüm süreçleri için spagetti analizi yapmak mümkün olabilmektedir.

caniasERP ile ambalaj sektöründe ürünlerin ilk operasyondan sevkiyat sürecine kadar her operasyona giren hammadde ve yarımamullerin ve operasyondan çıkan bobinlerin parti numarası ile takibi yapılabilmektedir. Bu sayede üretim sürecinde istenilen her an stokta ne kadar baskılı, ne kadar lamine edilmiş, ne kadar dilinmiş yarımamül, ne kadar ürün olduğu görülebilmektedir. Ayrıca müşteri şikayeti olarak gelen herhangi bir ürünün hangi işlemlerden geçtiği ve hangi filmlerin hangi partilerden kullanıldığı, hangi mürekkep ve tutkalların kullanıldığı izlenebilmektedir.

Ücretsiz Deneyin

caniasERP‘nin sektörünüze, işinize ve şirket yapınıza özel esnek yapısını test etmek için formu doldurun. Danışmanlarımız en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.